Poradnik graficzny

czyli, jak możemy Ci pomóc w promowaniu firmy!

Trochę o narzędziach do marketingu

ilustracja artykułu o tworzeniu stron internetowych
W artykułach na naszym blogu przedstawialiśmy dotychczas tematy związane z projektowaniem graficznym wraz z elementami identyfikacji wizualnej oraz te związane ze stronami internetowymi. Poprzez ich cykliczną publikację staramy się pomagać czytelnikom w promowaniu swoich firm. Tym artykułem otwieram zaś kategorię „marketing”, a przedstawię w nim dwa konkretne narzędzia, które w promowaniu i marketingu mogą skutecznie pomóc. Narzędziami tymi są GetResponse oraz Airtable. Z obu korzystamy w pracowni i jesteśmy z ich użytkowania bardzo zadowoleni.
GetResponse, czyli wszystko do e-mail marketingu
Szczególnie chciałbym podkreślić, że GetResponse to polska platforma do online marketingu. Uważam, że w ogromie różnych podobnych zagranicznych rozwiązań, należy promować rozwiązania rodzime i z nimi związać się w naszych działaniach firmowych. Poprzez tą platformę otrzymujemy narzędzia do prowadzenia kampanii marketingowych i sprzedażowych. Umożliwiają one tworzenie i wysyłkę kampanii mailingowych, prowadzenie webinarów, budowę bazy adresów email, automatyzację marketingu, a także prowadzenie kampanii reklamowych na Facebooku, Instagramie i Google. Wszystko to dostępne jest poprzez intuicyjny, graficzny interfejs narzędziowy uzupełniony gotowymi szablonami z możliwością ich indywidualnego dostosowania do naszych potrzeb. Istotną cechą jest możliwość korzystania z darmowego planu w dość szerokim zakresie, który dla nowych oraz małych firm może być wystarczający do codziennej pracy marketingowej. Natomiast najtańszy pakiet płatny (Basic) na pewno zadowoli nawet doświadczony firmowy zespół marketingowy. Jeśli więc chcecie przenieść swój biznes do internetu, albo poszerzyć bazę odbiorców, czy też zwiększyć sprzedaż swoich wyrobów lub usług to zapoznanie się z ofertą GetResponse jest niezbędne. Sam wiele korzystam również z udostępnionej przez platformę „bazy wiedzy”, jest to kopalnia informacji i ciągle staram się dokształcać z jej pomocą. Zachęcam do skorzystania z linku afiliacyjnego poniżej, aby zapoznać się prezentowanym przeze mnie narzędziem:

Przejdź na stronę GetResponse

AirTable, czyli więcej niż arkusz kalkulacyjny
Ktoś kiedyś powiedział, że AirTable to Excel na sterydach. Sterydy kojarzą mi się z substancjami zabronionymi i nieetycznymi więc trochę mnie to hasło odrzuca, natomiast trafnie opisuje to co otrzymujemy przy pracy z tym narzędziem. Na pewno znacie i myślę, że korzystaliście z arkuszy kalkulacyjnych Excela czy Google Sheets. Wyjątkowość AirTable wynika natomiast z tego, że pod płaszczem klasycznego arkusza kalkulacyjnego skrywa się relacyjna baza danych. Dzięki temu ma niesamowite możliwości w kontekście tworzenia baz do zarządzania produktem, klientami czy treścią. Z pomocą wbudowanych lub stworzonych automatyzacji możesz na przykład wysyłać maile czy posty social media bezpośrednio z arkusza kalkulacyjnego. Świetną opcją w Airtable są formularze, które pozwalają wypełniać arkusz kalkulacyjny on-line dowolnej osobie, czyli takie połączenie Google Forms i Google Sheets, ale dużo prostsze i dające większe możliwości dopasowania do potrzeb użytkowników. Możliwości Airtable doceni każda osoba, która organizuje pracę, zajmuje się marketingiem, planowaniem, finansami czy buduje swoje własne aplikacje i strony internetowe. Jeśli jesteście zainteresowani to wszystkie funkcjonalności tego narzędzia możecie przetestować za darmo korzystając z linku poniżej:

Przejdź na stronę AirTable

Podsumowanie
Myślę, że do prezentacji używanych w naszej pracowni narzędzi będziemy jeszcze na blogu wracać w kolejnych artykułach. Jest ich sporo i wiele z nich ułatwia nam codzienną pracę, mam więc nadzieję, że i Wam się przydadzą. Uważam, że warto stale śledzić to co dzieje się w świecie najnowszych technologii i testować nowe rozwiązania.
Adam Frydko
Marzec 2022

Powrót do spisu treści

Poradnik jest ciekawy?

Zaglądaj do niego regularnie!
Zapisz się na newsletter

O autorze

Adam Frydko autor artykułu
Jestem absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, gdzie nauczyłem się projektowania i konstruowania inżynierskiego. Obecnie również projektuję oraz konstruuję... tyle, że w obszarze internetu. Od 2003 roku razem z Joanną prowadzę Pracownię Projektową Zygzak i chętnie będę dzielił się z Wami moimi spostrzeżeniami z codziennej pracy, może komuś się przydadzą;)

Masz pytania, chcesz się podzielić swoją opinią?
Zapraszam do kontaktu.
Adam Frydko
Pracownia Projektowa Zygzak
zygzak@pracowniazygzak.pl